>

Ortodonti

Hizmet

   Dişlerin birbirleriyle , çene kemikleriyle , çene kemiklerinin birbirleriyle ve çene kemiklerinin kafa kemikleriyle ilişkisini inceleyen diş hekimliği dalına ortodonti denir. Dişler arasında boşluklar, çapraşıklıklar ,çeneler arasındaki düzensizliklerin tedavi edilmesine ortodontik tedavi denir. Ortodontik tedavi çocuklarda büyümenin yönlendirilmesi şeklinde yapılabildiği gibi erişkinlerde de dişlerin yerlerini…

Devam Et

   Dişlerin birbirleriyle , çene kemikleriyle , çene kemiklerinin birbirleriyle ve çene kemiklerinin kafa kemikleriyle ilişkisini inceleyen diş hekimliği dalına ortodonti denir. Dişler arasında boşluklar, çapraşıklıklar ,çeneler arasındaki düzensizliklerin tedavi edilmesine ortodontik tedavi denir. Ortodontik tedavi çocuklarda büyümenin yönlendirilmesi şeklinde yapılabildiği gibi erişkinlerde de dişlerin yerlerini değiştirerek yapılabilir. Doğru ve tam bir teşhis önem kazandığı ve uzun süreli takip gerektirdiği için bu tedavinin uzman hekimler tarafından yapılmasında fayda vardır. Diş hekimliği fakültelerini bitiren ve en az 4 yıllık uzmanlık yada doktora programını tamamlayan diş hekimlerine ortodontist denmektedir.

  Günümüzde insanların estetik algısı oldukça artmıştır. Sağlıklı dişlere sahip bireylerin fiziksel ve psikolojik olarak daha rahat ve güvenli oldukları bilinmektedir. Dişlerdeki çapraşıklıklar , diş eksiklikleri ve fazlalıkları , çenelerin ilişkisindeki bozukluklar fizyolojik , fonetik (konuşmada bozukluk) ,piskolojik problemler yaratabilmektedir. 


            Ortodontik tedavi nasıl yapılır?

  Günümüzde en çok sabit apareylerle ortodontik tedavi uygulanmaktadır. Diş üzerine yapıştırılan braket isimli parçaların üzerine takılan akıllı teller sayesinde dişler istenilen yönde hareket ettirilir. Braketler genellikle metal olmakla birlikte şeffaf ya da diş renginde braketlerde mevcuttur. Estetik kaygı taşıyan danışanlarımızın tercih ettiği bu braketler oldukça az görünmektedir. Son zamanların popüler ortodontik tedavi yöntemi şeffaf plaklardır. Danışanın dişleri 3 boyutlu tarayıcılarla taranır. Elde edilmek istenen sonuç bir yazılım tarafından tesbit edilir ve buna uygun şeffaf plaklar üretilir. Doktorunuzun tavsiye ettiği süre boyunca sırayla bu plaklar kullanılır. 

            Ortodontik tedavi ne kadar sürer?
En doğru planlama ve maliyet bilgisi için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Konya ortodonti, Konya diş teli tedavisi, Konya ortodonti fiyatları için Dişpoint Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nden randevu alabilirsiniz.

diş teli fiyatları 2022, diş teli öncesi sonrası, diş teli lastiği, ortodonti tedavisinde lastik ne işe yarar, ortodonti tedavisinde doktor değiştirmek, diş teli kaç para, ortodonti tedavisi ne kadar, ortodonti ne demek, diş teli fiyatları, eğri diş tedavisi, gece plağı fiyatı, diş gıcırdatma plak fiyatları, diş teli tedaisi ne kadar sürer, ortodonti çene tedavisi nedir, diş teli ortodonti tedavisi kaç yalında başlanır, diş teli kimlere yapılır, yamuk dişler nasıl düzeltilir, ucuz diş teli tedavisi varmı, diş teli zormu, diş teli tedavisi diş bakımı nasıl olmalı, dişteli ağrı yaparmı, estetik braket nedir, lingual ortodonti nedir, içten takılan tel nedir, ortodonti çene geriliği ve çene ilerililiği tedavisi nedir,  konya dişteli yapan hastaneler, konya ortodonti yapan klinikler. konya özel diş hekimi, konya özel diş hastanesi, konya en iyi diş kliniği, konya diş doktoru

Ücretsiz Danışın
Formu doldurun, bir yetkilimiz sizi en kısa süre içerisinde arasın ve merak ettiğiniz tüm soruları cevaplayarak tedavinizi planlamaya başlayalım.
Veya Bizi Arayın +90 544 295 20 20