>

İmplant

Hizmet

Dental implant uygulamasının avantajları nelerdir ?

Dental implantların en önemli avantajı; kısmi ya da tam dişsizlik durumlarında sabit protezler yapılabilmesine olanak sağlamasıdır. Sabit protez yapılamadığı durumlarda hareketli protezlerin konforunu önemli ölçüde artırırlar. Kısmi eksikliklerde, komşu dişlerin aşındırılmadan diş eksikliğini giderirler. Yerleştirildikleri…

Devam Et

Dental implant uygulamasının avantajları nelerdir ?

Dental implantların en önemli avantajı; kısmi ya da tam dişsizlik durumlarında sabit protezler yapılabilmesine olanak sağlamasıdır. Sabit protez yapılamadığı durumlarda hareketli protezlerin konforunu önemli ölçüde artırırlar. Kısmi eksikliklerde, komşu dişlerin aşındırılmadan diş eksikliğini giderirler. Yerleştirildikleri kemik dokusunun sağlığını korumasına yardım ederler.

 


Dental implant yapılabilmesi için herhangi bir yaş kısıtlaması var mı?

Dental implantların uygulanabilmesi için genellikle  kemik gelişiminin tamamlanması beklenmektedir. Çok ender durumlarda ortodontik tedaviyle birlikte 15-16 yaşlarında uygulanabilmektedir. Bununla birlikte herhengibir üst yaş sınırı yoktur. Ancak yaş ilerledikçe kemik dokusundaki kayıplar artmakta ve uygulama zorlaşmakta ya da kemik ogmentasyonu (kemik tozu ekleme) gerekebilmektedir. Yaşatan bağımsız olarak; bir diş çekimi yapılması gerekiyorsa  çekimle birlikte hemen implant uygulanmalıdır. İmplantın hemen uygulanamadığı durumlarda 2-5 ay içinde implant uygulamasının yapılması çekime bağlı kemik kayıplarını en aza indirecektir.

 


Dental implant tedavisi ne kadar sürer?

Dental implant tedavisini 2 aşamaya ayırabiliriz. Cerrahi aşama ve protetik aşama şeklinde. Cerrahi aşama sonrası implantların kemikle kuvvetli bir bağ oluşturabilmesi için 2-3 ay beklemekteyiz. Herhangi bir greftleme( kemik tozu ekleme) durumunda tedavi süresi birkaç ay artabilir. Protezlerin yapım aşaması uygulanacak protez türüne göre 1-2 hafta sürebilmektedir.

 

İhtiyacımız olan implant sayısı nedir?

Tam dişsiz ağızlarda sabit bir protez planlıyorsak tek çenede 6-8 adet implant uygulamaktayız. İleri derecede kemik defktlerinin olduğu durumlarda All on-four tekniğiyle 4 implant üzerine sabit protezlerde yapılabilmektedir.

Eğer hareketli bir protez yapmayı planlıyorsak tek çenede 2 ila 4 implant uygulamaktayız. İmplant sayısı; planlanan protez, mevcut kemiğin durumu ya da kemik grefti (kemik tozu) uygulaması gibi durumlara göre farklılık gösterebilir. 

Dental implantlar güvenlimidir ?

Dental implantlar oldukça uzun süredir kullanılmaktadır. Kemiğin uygun olduğu, implant uygulamaya engel herhangi bir sistemik hastalığın olmadığı durumlarda; yeterli ağız bakımıyla birlikte oldukça uzun süreler kullanılabilmektedir. Günümüzde implantların neredeyse hepsi titanyumdan üretilmektedir. Titanyum doku dostu bir materyal olduğu için alerjik bir reaksiyon ve toksisiteye sebep olmaz.


 


Dental implant tedavisi sürecinde sizi neler bekliyor ?

İlk muayene ve tedaviye karar verme süreci: Ağız içi muayene ve radyolojik muayene sonrası danışanımızın beklentisine göre bir tedavi planı çıkarıyoruz. Kemik kaybının fazla olduğu ya da kritik anatomik noktalara çok yaklaşıldığı durumlarda tomografik (3 boyutlu grafi) inceleme ile süreci destekliyoruz. Operasyon gününü belirliyoruz.

Cerrahi aşama : Genellikle lokal anestezi altında implant uygulamasını gerçekleştiriyoruz. İleri derecede endişesi olan danışanlarımız için genel anestezi altında uygulama yapabilmekteyiz. Operasyon, yapılacak implant sayısına göre 15 dakikayla birkaç saat arasında sürebilmektedir. İmplant uygulamasından 1 hafta sonra dikişlerinizi almaktayız.

Protez yapım aşaması: İmplant uygulandıktan 2-3 ay sonra ölçü alınarak protez yapımına başlanmaktadır. Bir kaç prova seansından sonra tedavi tamamlanmaktadır. Bu süreç 1-3 hafta arasında sürmektedir.

 

Dental implant uygulamalarının maliyeti nedir?

Genellikle insanlar implant uygulamasının çok pahalı olduğunu düşünmektedirler. Özellikle son 10 yılda uygulanabilecek implant sayısı oldukça artmıştır. Buna birde kaliteli yerli markaların eklenmesiyle oluşan rakabet ortamında implant fiyatları makul seviyelere gelmiştir.


Maliyeti etkileyen faktörler nelerdir?

Kaç adet implant uygulanacağı

Yerli ya da ithal implant tercihi

İmplant üstüne yapılacak protezin türü

Grefteleme (kemik tozu ilavesi) yapılması

   

En doğru planlama ve maliyet bilgisi için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Konya implant, Konya implant tedavisi, Konya implant fiyatları için Dişpoint Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nden randevu alabilirsiniz.

1 tane implant kaç para, 2 tane implant ne kadar, 2 tane implant ne demek, 3 tane implant fiyatları, 4 diş implant, 4 tane implant fiyatları, 6 implant fiyatları, 6 tane implant ne kadar, 8 tane implant diş ne kadar, 8 tane implant kaç para, yerli implant konya, Alman malı implant konya, konya ithal implant fiyatı, implant konya, konya diş hekimi özel, konya diş implant, konya implant diş fiyatları, konya implant doktorları, konya implant fiyatları, konya implant merkezi, konya implant tavsiye, konya implant ücretleri, konya implant yapan hastaneler, konya implant yapan klinikler.konya özel diş hekimi, konya özel diş hastanesi, konya en iyi diş kliniği,konya diş doktoru

Ücretsiz Danışın
Formu doldurun, bir yetkilimiz sizi en kısa süre içerisinde arasın ve merak ettiğiniz tüm soruları cevaplayarak tedavinizi planlamaya başlayalım.
Veya Bizi Arayın +90 544 295 20 20