>

Estetik diş hekimliği

Hizmet

Zirkonyum kuronlar yapılırken diğer kuronlarda olduğu gibi dişler bir miktar küçültülür. Genellikle hekimler bu işleme diş kesimi (preparasyon) deseler de korkmanıza gerek yok. Yapılan işlem aslında bir miktar aşındırmadır. İşleme başlamadan önce lokal anestezi yapılır. Klinik ortamında geçici bir diş yapılacak ise preparasyondan önce ölçü alınır. Daha sonra dişler bulunduğu bölgeye ve özelliklerine göre belirli kurallar dahilinde küçültülür. Dişin tüm yüzeylerinden 2-4 mm civarında…

Devam Et

Zirkonyum kuronlar yapılırken diğer kuronlarda olduğu gibi dişler bir miktar küçültülür. Genellikle hekimler bu işleme diş kesimi (preparasyon) deseler de korkmanıza gerek yok. Yapılan işlem aslında bir miktar aşındırmadır. İşleme başlamadan önce lokal anestezi yapılır. Klinik ortamında geçici bir diş yapılacak ise preparasyondan önce ölçü alınır. Daha sonra dişler bulunduğu bölgeye ve özelliklerine göre belirli kurallar dahilinde küçültülür. Dişin tüm yüzeylerinden 2-4 mm civarında madde kaldırılır. İşlem sırasında diş etiniz bir miktar kanayabilir. Bu endişe etmeniz gereken bir durum değildir. Bazı hekimler son ölçüyü preparasyondan hemen sonra almayı tercih ederken bazıları birkaç gün diş etinin iyileşmesini bekleyip daha sonra ölçü alırlar. Yine bazı hekimler hemen seans sonunda klinikte geçici dişleri yapmayı tercih ederken bazıları laboratuarda yaptırmayı tercih etmektedirler. İşlem tek çenede yapılacaksa uyumlandırmak için karşı çeneden de ölçü alınarak ilk seans tamamlanır.

İkinci seans gelen altyapının ağızda kontrol edilmesi ve uyumlandırılmasıdır. Geçici kuronlar sökülür. Teknisyenden gelen altyapılar kontrol edilir. Gerekiyorsa düzeltmeler yapılır ve geçici dişler tekrar yapıştırılarak seans tamamlanır. Bu seansta insiyatif tamamen diş hekimindedir. Çünkü yapılan kontrol tamamen teknik bilgiye dayalıdır.

Üçüncü seans dentin prova denilen seanstır. Artık diş şekli oluşmuştur. Hekiminizin kontrol edeceği ve düzelteceği kısımlar olduğu gibi estetik olarak sizin de fikrinizi alacaktır. Bu seansta fikrine güvendiğiniz bir yakınınızın da bulunmasında fayda vardır. Estetik olarak düzeltmeler yapıldıktan sonra komşu dişler ve karşı çene ile uyumlandırmalar yapılarak dişler cila işlemine gönderilir.
Dördüncü ve son seans simantasyondur. Cilalanarak son halini almış olan protezler son bir kez daha kontrol edilerek özel yapıştırıcı simanlarla dişe yapıştırılırlar. Bu işleme simantasyon denir.


Konya gülüş tasarımı ve konya estetik diş hekimliği fiyatları için Dişpoint Ağız ve Diş sağlığı polikliniği'nden randevu alabilirsiniz.


estetik diş, estetik diş dolgusu, estetik diş tedavisi, estetik diş hekimliği, estetik diş fiyatları, estetik diş kaplama, estetik diş modelleri, estetik diş dolgusu yaptıranlar, estetik diş dolgusu fiyatları, Konya gülüş tasarımı, Konya gülüş tasarımı fiyatları, Konya estetik diş hekimi, Konya zirkonyum, Konya zirkonyum kaplama, Konya zirkonyum fiyatları, Konya lamine, Konya lamine diş, Konya lamine diş fiyatları, Konya estetik diş, Konya estetik diş hekimi, Konya özel diş hekimleri, Konya özel diş doktorları, Konya diş hastaneleri, Konya özel diş klinikleri, Konya en iyi diş kliniği, Konya özel diş hastanesi.

Ücretsiz Danışın
Formu doldurun, bir yetkilimiz sizi en kısa süre içerisinde arasın ve merak ettiğiniz tüm soruları cevaplayarak tedavinizi planlamaya başlayalım.
Veya Bizi Arayın +90 544 295 20 20