>

Endodonti

Hizmet

Aslında latince kökenli kelimelerin birleşiminden(endo = iç, donti = diş) oluşmaktadır. Dişin canlı kısımlarının (pulpa) tedavisiyle ilgilenen dişhekimliği dalıdır. Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için dişin anatomisinden bahsetmekte yarar vardır.Diş fiziksel olarak 2 kısımdan oluşur. Ağız içinde görünen kısmına kuron , kemik içinde kalan kısmına da kök denir. Bununla birlikte farklı yapı ve özellikte 4 katmandan söz edebiliriz. Kuronun ağız…

Devam Et

Aslında latince kökenli kelimelerin birleşiminden(endo = iç, donti = diş) oluşmaktadır. Dişin canlı kısımlarının (pulpa) tedavisiyle ilgilenen dişhekimliği dalıdır. Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için dişin anatomisinden bahsetmekte yarar vardır.Diş fiziksel olarak 2 kısımdan oluşur. Ağız içinde görünen kısmına kuron , kemik içinde kalan kısmına da kök denir. Bununla birlikte farklı yapı ve özellikte 4 katmandan söz edebiliriz. Kuronun ağız içinde görünen kısmı minedir. Vücudumuzun en sert kısmıdır. Kuronun ve kökün iç kısımlarını dentin oluşturur. Yarı canlı diyebileceğimiz mineye göre daha yumuşak olan tabakadır. Kök yüzeyinin dış kısmını sement oluşturur. Kök ucundan başlayan bir kanal dişin ortasında bir odacığa dönüşür. Pulpa odası denen yapının içinde damar ve sinirlerden oluşan pulpa vardır.Dişin beslenmesi ve canlılığının devamını sağlar. Aynı zamanda dişin sıcak , soğuk , ağrı gibi uyaranları algılayan kısmı pulpadır. Problemin pulpaya ulaştığı durumlarda endodontik tedaviler uygulanır. Bu tedavilerin önemli bir kısmını kanal tedavileri oluşturmaktadır.

Diş hekimliği fakültesini tamamladıktan sonra endodonti bölümünde teorik ve pratik eğitimini alan ve doktorasını tamamlayan diş hekimleri endodontist ünvanını alırlar.

En doğru planlama ve maliyet bilgisi için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Konya kanal tedavisi, Konya kanaltedavisi, Konya kanal tedavisi fiyatları için Dişpoint Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nden randevu alabilirsiniz.

kanal tedavisi nedir, kanal tedavisi sonrası, kanal tedavisi fiyat, kanal tedavisi yapımı, kanal tedavisi ne kadar sürer, kanal tedavisi sonrası ağrı, kanal tedavisi acıtırmı, kanal tedavisi fiyatları 2022, konya kanal tedavisi fiyatları 2022, kanal tedavisi izle, kanal tedavisi zor bir işlemmi, kanal tedavisi gerektiğinde yapılmazsa ne olur, kanal tedavisi yapılan diş çürürse ne olu, bir kanal tedavisi ne kadar sürer,kanal tedavisi diş ömrünü kısaltırmı,  konya kanal tedavisi doktorları, konya kanal tedavisi fiyatları, konya kanal tedavisi merkezi, konya kanal tedavisi tavsiye, konya kanal tedavisi ücretleri, konya kanal tedavisi yapan hastaneler, konya kanal tedavisi yapan klinikler.konya özel diş hekimi, konya özel diş hastanesi, konya en iyi diş kliniği,konya diş doktoru

Ücretsiz Danışın
Formu doldurun, bir yetkilimiz sizi en kısa süre içerisinde arasın ve merak ettiğiniz tüm soruları cevaplayarak tedavinizi planlamaya başlayalım.
Veya Bizi Arayın +90 544 295 20 20