>

HERKESE İMPLANT YAPILABİLİR Mİ?

Bloglar
HERKESE İMPLANT YAPILABİLİR Mİ?

HERKESE İMPLANT YAPILABİLİR Mİ?

Herkese implant yapılabilir mi ?

İmplant maalesef her hastaya uygulaması yapılabilen bir tedavi değildir. İmplant uygulaması için öncelikle hastanın genel sağlık durumunun optimum düzeyde iyi olması gerekmektedir.İleri derecede şeker hastalığı veya fibröz displazi gibi hastalıklara sahip olan hastalara, çene kemik durumlarının son derece yeterli dahi olsa implant tedavi uygulaması sakıncalıdır. Sistemik sağlık durumunun implant uygulaması ile çok yakından bir ilişkisi vardır.
İmplant uygulaması için diğer gerekliklerin en başında çene kemiğinin yeterliliği gelir. Çene kemiği uygulayacağımız implantın optimum çap ve boya sahip olmasını gerektirmektedir.Çene kemiği çekim sonrasında hızla rezorbe (eriyeceğinden) olacağından mümkün olan en kısa zamanda implant uygulaması yapılmalıdır.
Hastanın çene kemiğinin bize kalınlık ve yükseklik olarak müsade etmediği durumlarda kemik augmentasyonu işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kemik augmentasyonu işlemi hastanın kendi vücudundan alınan ya da dışarıdan alınan kemik greftleri ile kemik eksikliğinin yaşandığını alanlarda, kemiği tekrar oluşturmayı sağlayan bir tedavi işlemidir. Bu tip kemik eksikliğinin giderildiği hastalarda implant uygulamak mümkün olacaktır.Fakat hastanın sistemik hastalıklarını çözmek kemik yapısında ki eksikliği gidermek kadar kolay olmamaktadır.
İmplant uygulamasının riskli olduğu durumlar;
• İyileşmeyi etkileyen diyabet ve kronik kardiyovasküler hastalıklar
• Henüz kemik gelişimi tamamlanmamış olan genç hastalar
• Hamileler
• Aşırı miktarda sigara kullanan kişiler(sigara kullanımı ağız içindeki iyileşmeyi etkileyip, implant başarısının düşmesine neden olabilir)
• Uyuşturucu madde bağımlılığı ya da alkol
• Boyun ve baş bölgesinde radyoterapi uygulanmış hastalar
• Yüksek tansiyon
• Bağ dokusu hastalıkları
• Hemofili ve önemli bağışıklık sistemi yetersizlikleri gibi kronik hastalıklar
• Kemik erimesi olan hastalarda kullanılan bazı ilaçlar

Bu hastalıkları yaşayan hastalarda implant uygulaması risklidir ve bazılarında kesinlikle implant tedavisi yapılamaz. Ancak hastalık durumlarının derece ve ciddiyetine bağlı olarak implant uygulaması mümkün olabilmektedir. Bu konudaki son karar sistemik konsültasyon yapma kaydı ile diş hekimlerine aittir.

Bunun dışında sistemik problemi olmayan hastalar için bir üst yaş sınırı yoktur.Bazı ekstrem durumlar dışında (örneğin ortodontik tedavi gören hastalarda) 18 yaş alt sınır olarak kabul edilebilir.

Konya implant tedavisi ve implant fiyatları seçenekleri hakkında detaylı bilgileri uzman hekimlerimizden almanız daha yararlı olacaktır.

En doğru planlama ve maliyet bilgisi için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Konya implant, Konya implant tedavisi, Konya implant fiyatları için Dişpoint Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nden randevu alabilirsiniz.

1 tane implant kaç para, 2 tane implant ne kadar, 2 tane implant ne demek, 3 tane implant fiyatları, 4 diş implant, 4 tane implant fiyatları, 6 implant fiyatları, 6 tane implant ne kadar, 8 tane implant diş ne kadar, 8 tane implant kaç para, yerli implant konya, Alman malı implant konya, konya ithal implant fiyatı, implant konya, konya diş hekimi özel, konya diş implant, konya implant diş fiyatları, konya implant doktorları, konya implant fiyatları, konya implant merkezi, konya implant tavsiye, konya implant ücretleri, konya implant yapan hastaneler, konya implant yapan klinikler.konya özel diş hekimi, konya özel diş hastanesi, konya en iyi diş kliniği,konya diş doktoru